2 Modelli Akıllı Telefon Girişimi

Dünyada Latin Amerika, Afrika, Asya gibi çesitli pazarlarda önde gelen Tekno, artık Türkiye’de.
Manchester City amblemini ve Tekno logosunu birlikte kullamarak kendini dünyaya tanıtmayı hedefleyen Tekno, Manchester City’nin resmi sponsorluğunu da üstlenmekte.
Tekno Mobile, Türkiye’de akıllı telefon pazarına iki ayrı model ile girmekte ve bu modellere baktığımızda aslında giriş ve orta seviye standartında özellik ve fiyat sınıfında yer almakta.
Tekno Mobile giriş ve orta segment sınıfındaki iki akıllı cihazın fiyat ve özellikleri işe şöyle sıralanabilir; Akıllı telefon fiyat bilgisini de özellikler ile birlikte öğrenebilirsiniz.

Bu Yayın Tam Olarak Neler İçermekte?

Camon 12 Air

Fotoğraf çekimi odaklı özelliklere sahip akıllı modelin fiyatı 1649 TL olarak tanıtıldı.
6.55 İnç büyüklükteki ekranı, 4 GB Ram ve 64 GB depolama alanına sahip Camon 112 Air, 4000 mAh bir pil gücüne de sahip.
CPU frekans değeri;2.0 GHz’ durumunda ve kamera özellikleri ise 16 MP, 5 MP,3 MP şeklinde 3 ayrı arka kamera ve arkada yer alan flasha sahip. Ön tarafa değinmek gerekirse;
Cihazın ön yüzünde ise 8 MP’lik, 720 P video çözünürlüğü imkanı da sunan bir ön kamerası mevcut.
Arka kamera özellikleri ayrıca şöyle sıralanabilir; Bokeh, HDR, Yapay zeka, Panorama, Otomatik odaklanma, Konum etiketi, Makro çekim,Eksta geniş açı gibi yeterli özellikler mevcut.
Ön kamera özelliklerini ise, Sanal Flash, HDR ve Portre modu şeklinde sıralamak mümkün.
Cihazın çift sim kartı aynı anda kullanma imkanın yanı sıra, aynı anda bir de hafıza kart girişini kullanmanız mümkündür. 64 GB’lık depolama alnının dışında 128 GB lık kart desteği imkanı sunan
Teno Mobile, 64 bitlik işlemci mimarisi ve 8 çekirdek işlemci gücündeki Comon 12 Air modelini Sade Android arTekayüzüne de benzeyen, Android 9.0 Pie ile kullanıcılarına sunmakta. Aynı sınıftaki diğer akıllı telefon modelleri ile kıyaslandığında
Teknik özelliklerindeki başarı kadar tasarım konusunda da başarılı gözüken modelin sonsuz ekran gözde oranı ve sol üst kısımda yer alan delik tipli ön kamerası telefonun görünüm konusundaki imajını arttırmış durumda.

 

Diğer Model; Spark 4 Lite

Spark 4 Lite’ baktığımızda başarılı bir giriş seviye akıllı telefon diyebiliriz. ayrıca makul bir fiyat etketinden de söz etmek mümkün.
Spark 4 Lite modeli 1099 TL civarında bir fiyat performans canavarı olmuş durumda.
6.52 İnç’ bir ekran ve ön kısımda yer alan 8 MP’ değerindeki çentik tasarımlı kamerasıyla günümüz akıllı telefonların uyduğu tasarım çizgisi modasına uymuş durumda.
Ayrıca Spark 4 Lite modeli de Tıpkı Camon 12 Air gibi 4000 mAh gücünde bir pil ve çift hat desteği,ayrıca harici hafıza kartı deteği gibi özelliklere sahip durumda.
Spark 4 Lite’ depolama özellikleri ise şu şekilde sıralanabilir; 2 GB RAM ve 32 GB dahili depolama alanı gibi. Ülkemizin akıllı telefon pazarına yeni giriş yapan Tekno Mobile, ilk adımdaki cihazlarıyla büyük bir heyecana sebep olurken, çok kısa süre içerisinde ülkemiz pazarında üst segment akıllı telefonlara da yer vereceğini müjdeledi. Özellikle akıllı telefon fiyatları oldukça yüksek miktarlara ulaşmışken, uygun fiyata akıllı telefon ucuz model arayışına da alternatif olabilecek bir girişimi Tekno Mobile başaracak gibi gözüküyor. Bu yayınımızda sizlere ülkemiz pazarı adına bir ilki ve yeniyi aktarmaya çalıştık. Yeni marka ve modeller hakkındaki görüşlerinizi yorum alanından bildirebilirsiniz.

guest
211 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments