Aşkımız Eski Bir Roman

Ahmet Ümit’in yeni kitabının adı. Edebiyatımızın polisiye tarzındaki en iyi eserlerinden biri olan ve insanın tutkularını işleyen üç bölümlük bir eser. Ümit’in tarzını güzel yansıtan ikilem ile arayışa düşüp mutfakta kırılan bardakta bile gidip parmak izi ve detay arayacaksınız. Eğitim her zaman doğru yolu göstermez.

Bu Yayın Tam Olarak Neler İçermekte?

Aşkımız Eski Bir Roman Konusu 

İlk bölüm psikolojik rahatsızlığı olan kitap kurdu zengin bir kişi olan Edip’in ölüm perdesi aralanıyor… Neden öldü , kim öldürdü ? Derken kendinizi dedektif olarak görüp Komiser Nevzat oluveriyorsunuz. İkinci bölümde ise töre üzerinden giden ve yasak aşkın sürüklediği çarpıcı son… Üçüncü bölümde kayıp bir profesör ve uluslararası soruna dönüşen bir araştırma… Her bölüm kendi içinde hikaye gibi lakin zengin olaylar ve kişiler kadrosuyla bu durum aşılarak romanın izinden gidiyor. Olayların güçlü bağlantısı, üsluptaki samimiyet…İnsan psikoloji üzerine olumsuzluğa neden olan tüm etkenler irdeleniyor.

 

Neden Okumalıyım?

Bir teori olan ‘’ katil cinayet mahalline mutlaka geri döner” bu romanda işlenmese de bir cinayet romanından beklediğiniz her şey mevcut. Sürekleyicilik ile beraber polisiye seviyorsanız kaçırmayacağınız bir kitap, insani değerleri felsefik olaylarla veren  Ahmet Ümit klasiği. Okumayanlar için ‘Tutku’ insanın temel hareket gücüne önemli vurgu yapan eser cinayete sürükleyen sürece dikkat çekiyor. İyi okumalar . Okumak yola çıkmaktır.

guest
212 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments