Kitap Önerisi

Atatürk’ün katıldığı savaşlar – Cevat Şenol

Bu kitap Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatından, Trablusgarp çephesinden, Balkan şavaşına, 1. Dünya savaşından Çanakkale’ ye, Milli mücadelenin ruhundan zorluklarından, engellemelerinden ve kurtuluşumuzun nasıl kazanıldığından bahsedilen harika bir eser.

Postacının hikayesi – Çişta Yasrebi

Vıcık, vıcık aşk konuları bir çok okur gibi ben de sevmiyorum. Fakat bu kitaptaki aşk konusu okadar derin ve aşırı duygusal değil. İranlı bir genç kız olan Çişta’nın evine kargo getiren postacıya aşık olması sonucu başlayan olaylar devamında Çişta’nın kendi kendine sürekli kargo yollaması ve postacının evine kargo getirmesini sağlamasıyla devam ediyor. Merak etmeyin kitabın tamamı bu şekilde ilerlemiyor, bu sadece bir başlangıç. Ayrıca arada İran kültürüne de değinen ve İranda asker, İran-Irak savaşı konusunda da hikayede yer bulan ayrıntılar mevcut.

İntibah – Namık Kemal

Namık Kemal eserleri kuşkusuz hepimizin dikkatini fazlasıyla çekiyor. Namık Kemal, Intibah adlı eserinde ise hayatta, hatalı yollar seçmenin, ders çıkaramamanın, hatalı kişilere güvenmenin, acısının büyük olduğunu anlatıyor. Teması aşk olan bu eserin en iyi vurgusu ise ” son pişmanlık fayda etmez.”

Bye bye Türkçe – Oktay Sinanoğlu

Dilimizin malesef ne kadar hatalı kullanıldığını, yabancı kelimerin dilimizde yer edinmesi ve bu nedenlerle dilimizin güncel durumda olumsuz yönde etkilendiğini en iyi şekilde anlatan bu kitabı da ısrarla tavsiye ederim.

Araba sevdası – Recaizade Mahmut Ekrem

1898 yılında yayımlanan bu roman ilk realist roman olma özelliği taşımaktadir. Online yapılan bir ankette okurların %80’i bu kitabı beğendiklerini ifade etti.

guest
212 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Timuçin
Timuçin
Ocak 22, 2020 20:47

Teşekkürler

Adsız
Adsız
Ocak 22, 2020 20:49

guzel tavsiye.