Bedava Hosting ve Domain

Hoş geldiniz değerli Verimisyon okurları. Bu yayında tamamen bedava alan adı ve yine tamamen bedava hosting nereden ve nasıl alınır inceliyoruz.

İşlevi

Öncelikle Alacağınız alan adını wordpress, blogger gibi CMS’lerde kullanabilirsiniz. Ayrıca bu alan adları reklam alma konusunda da sizlere engel olmayacak şekilde sunulmakta.
Blogger’da yeni bir blog siteniz var ve alan ismi eğer şu şekilde ise; siteismi.blogspot.com bu ismi ücretsiz bir şekilde değiştirebilirsiniz. Yeni alacağını ücretsiz alan adınız .com şeklinde olmasada blogspot.com kadar da uzun olmaması işinizi görecek özelliklerden birisi. Yine WordPress’ e başlayanların alan adına ücret ödeme zorunluluğu da bu servisle ortadan kalkmış oluyor.

web

Nasıl Bedava Alan Adı Alabilirim?

Freenom’un, çeşitli alan adlarını ücretsiz olarak dağıtan servisini kullanarak ücretsiz alan adı satın alabilirsiniz. Freenom’a ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.
Freenom’un verdiği ücretsiz alan adları ise şöyle;
Yapmanız gereken tek şey Freenom’a giderek alan adınıza uygunluk testi yapmak ve uygun alan adını ücretsiz almak.
Aldığını alan adını Blogger, Word9press gibi CMS’lere kolayca bağlayabilirsiniz. Bu ücretsiz alan adları reklam alma işlemlerinize engel teşkil etmemekte. Bu aşamayı hallettiysek sıra geldi, bedava hostinge.

domain

Artan Hosting Fiyatlarına Rağmen Bedava Hosting Hizmeti

Bedava hosting ve bedava alan adı hizmeti vermekte olan İnfinityfree firmasından da alan adı alabilirsiniz, fakat buradaki alan adları bir çeşit alt alan adı şeklinde olduğundan, web sitenize reklam alma gelir elde etme imkanını olmayacaktır. Bu yüzden alan adınızı Freenom’dan, hostingi ise İnfinityfree’den almak daha mantıklı durmakta. İnfinityfree’ye ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.
8 yıldan uzun bir süredir hizmet vermekte olan İnfinityfree, giriş sayfasında en hızlı hostingi, %99 çalışma süresi ile, sınırsız özellikleri ve tamamen zorunlu reklamlardan arındırılmış şekilde sunmakta. Ayrıca sık sorulan sorular alanında da bu servisin ücretli sürümünün bulunmadığını, deneme veya demo servisi olmadığını, tamamen bedava olduğunu belirtmekte.
Blogger kullanıcılarının, bir hostinge ihtiyacı olmasa da özellikle WordPress gibi CMS uygulamalarında site oluşturmak isteyen kullanıcıların hostinge ihtiyacı vardır. Özelliklerinin arasındaki sınırsız ibareri ise en can alıcı noktalardan biridir diyebiliriz.

Neden şans Vermeliyiz?

Sadece yeni başlayanlar için değil, yayında web sitesi bulunan kullanıcılar için de çözümler üretebilecek bu hizmetler ile, web sitenize bağlı hostingi yormamak ve sınırları zorlayarak yavaşlamaya sebep olmamak açısından gizlilik, iletişim, kullanım koşulları gibi veya sitenizin, varsa forum, sözlük, video galeri, resim galeri gibi alanlarını ayrı bir alanda oluşturmanıza ve sitenizin bulunduğu sunucuyu yormamanıza olanak sağlamış olacak.
Ayrıca tüm bunların dışında ücregsiz hostingle kuracağınız sitede bazı tema tasarımlarınızı, eklentileri ve denemelerinizi test etmek, öğrenmek ve  denemeler yapmak adına geçici web sitesi olarak da kullanabilirsiniz.

hosting

Sonuç

Sonuç olarak toparlamak gerekirse; İnfinityfree’den ücretsiz hosting ve domain servisi alabileceğimizi, nasıl değerlendirebileceğimizi inceledik. Ayrıca sitemizde reklam geliri elde edebilmemiz için uygun ücretsiz domaini de nasıl alabiliriz? Sorusunun cevabı için Freenom’u kısaca inceledik. Freenom’ dan alacağımız ücretsiz alan adını, İnfinityfree’ye bağlayarak ücretsiz ve reklam gelirine onlanak veren siteler kurabileceğimiz sonucuna vardık. Bir sonraki yayınımızda Hostingi ve alan adını alma ve Blogger, WordPress gibi CMS uygulamalarında atif hale getirerek bedava site oluşturma aşamasını değerlendireceğiz.

Hosting Ve Domain Nedir?

Kısaca; Hosting, internet sitenizin arka yüzü diyebiliriz. İnternet sitenize eklediğiniz resim, video, makale, oyun gibi içeriklerin depolandığı bir bilgisayardır.
Domain ise tarayıcıya verilerek gidilecek url kısmını oluşturan alan adıdır. .com, .net, .com.tr gibi.

guest
212 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments