Bir Belgesel ‘Aile Olmak’

İnsanoğlu yüzyıllardır bu dünyada misafir… Bu insanların değişmeyen bir özelliği var…. Sözleriyle başlayan bu belgesel serisi aile kavramına değiniyor. Müzik ile çarpılarak seslendirenin müthiş sesiyle belgeselin içinde buluyorsunuz kendinizi… Tüm insanlar koruma içgüdüsü ile çıktıkları hayat yolculuğunda bir noktayı asla kaybetmediler.

Bu Yayın Tam Olarak Neler İçermekte?

Konu Nedir? 

Dünyanın farklı ülkelerinde farklı yaşam koşullarının değişmeyen ilkesini bizi büyüteni konu alıyor. Aile bilinci. Devletin en küçük sosyal kümesi olan bu bir arada yaşama durumu insanlığın özeti gibi. İnsanın binlerce yıldır yıkılmayan değişmeyen en büyük özelliği bütün dünya üzerinde her ferdin en büyük tutunma dalı aile.

Neden İzlemeli?

Eğer merak duygunuz var ve aile içinde yaşıyor veya aile kurmaya niyetli iseniz kaçırmayın derim. Tüm dünya üzerinde insanların ortak mücadelesi, ortak gayesi işleniyor. Evlat yetiştirmek , bir arada tutunmak, insan olma değeri ve bilinci ; diyardan diyara sezdiriliyor. Her insan farklı uğraşlar ile aynı şeyi yapıyor.

 

Nerenden İzlerim?

Linkini eklediğimiz belgeseli video arama sitelerinden ve TRT belgesel üzerinden izleyebilirsiniz.
TRT Belgesel kuşağında haftalık yayınlanan bu belgesele yayın akışı takibi ile de ulaşabilirsiniz. Alta izlemenizi tavsiye ettiğimiz belgesel videosu ekliyoruz. İyi seyirler.

 

guest
212 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Adsız
Adsız
Şubat 23, 2020 19:27

Nurettin
Güzel bir konu

verimisyon
verimisyon
Şubat 24, 2020 15:21

Teşekkürler Nurettin.