Çakma Telefon Alınır mı?

Hoş geldiniz. Internet ve televizyon kanalları gibi ortamlarda oldukça fazla karşımıza çıkan replika yani çakma akıllı telefonlardan Iphone model derlemesi yapacağız.

Çakma Telefon

İnternette bu tip çakma telefonları, orjinalinin yaklaşık 10 katı uygun fiyata bulabiliyoruz. Ne hikmetse Aynı ürünlerin Türkiye’deki satıcısından satıcısına göre üretim yeri genellikle Çin, kore, Dubai,Vietnam olarak değişiyor.

akilli telefon

Genel Özellikler Bakımından

Üründe parmak izi okuyucu olduğu, Kırılmayan cam ve hediye kılıfla birlikte geldiği ( parmak izi okuyucu çalışmıyordur, kırılmaz cam kırık gelebilir, hediye kılıf yan sanayidir ve maliyeti 1 TL bile etmez.)
FaceTime özelliği de varmış ve görüntülü görüşme yapabiliyorsunuz. ( kameranız çalışabilirse 🙂
Dokunmatiği yan sanayi kesinlikle değilmiş, cammış. ( Telefonun kendisi yan sanayi)
Ekranın bir köşesinde pil durumunu görüntüleyen gösterge varmış. ( Allahım ne büyük özellik bu?)
Ürünün sorunsuz şekilde internete bağlanabilmesi mümkünmüş. Android 8 sürümü de varmış. (İphone inceliyoruz sanıyorduk biz de.)
Ürün internette Youtube, Google, Mail gibi sitelere girebiliyormuş. (Hangi devirde yaşıyorsak.)
Ürün 32 GB depolama birimine sahipmiş, ( kamerası çalışırsa 2 fotoğraf çekiminden sonra hafıza dolu uyarısı alırsınız.)
3300 mAh gücünde bir de pili varmış bu garip Iphone’un.
En ilginç özelliklerden biri de bahsi geçen 4 GB Ram.

dayanıksız telefon

Akıllı Telefon Fiyatlarındaki Artış

Akıllı telefon fiyatlarının artışı, pazarda bu tip çakma ürünlerin kendine yer edinebilmesi ve talebin bu yöne doğru artmasını sağlamakta.
Bu tip çakma ürünler orjinale yakın görünüm sunarak, uygun fiyata orjinalin alternatifi çözümler sunarcasına insanları aldatarak, hem işe yaramaz ürünleri için yaklaşık 1000 TL civarında ücret talep ediyorlar, hem de sağlımızı riske atıyorlar. Olayın sağlık boyutuna geçmeden önce sizlere bir tavsiyem olacak; Zaten alacağınız çakma Iphone tarzı modellerde, gerçek bir Apple mağaza veya IOS işletim sistemi bulunmuyor. Arayüzü benzetseler bile kullanım olarak javaya yakın ve Android’in gelişmemiş versiyonunu alıcılarına sunuyorlar.
Bu yüzden sıfır yerine ikinci el bir Iphone modeli satın almak, veya 1.000-1.500 Tl bandında orjinal bir Android işletim sistemli akıllı telefon satın almak en mantıklısı. Zaten bu tip çakma çalışmaların imei sorununda olacağınıda kısaca hatırlatmak isterim.

sağlık sorunları

Sağlık Açısından Zararı

Geçmişte Nokia alternatifi tuşlu çakmalar üretildiğini, hatta S4 döneminde sektörün alıp başını gittiği görmüştük. Bugün daha da ileri seviyelere yükselen çakmacılık sektöründe, daha orjinal marka ürününü tanıtmadan, çakmasının bulunduğunu görebiliyoruz.
Peki bu devrim niteliğindeki kullanım talebinin bedeli ne olacak?
Sağlık sorunları ve kanser gibi ciddi sorunların yanı sıra, orjinal telefon üretici firmaların uyguladığı sar değeri analizleri ve sar değerinin insan üzerindeki zararlarını en aza indirme çalışmalarını bu gibi çakmacılar kesinlikle görmezden gelmekteler.
Bu duruma bağlı olarak, çakma telefon kullanıcılarını; sperm sayısında azalma ve yok olma, cilt kanseri, beyinde hasarlar, hafıza kusurları, tansiyon, baş ağrıları, kulakta ve kulak yapısında bozulmalar, hamilelikte bebeğin zarar görmesi, diğer tüm genetik yapıdaki bozulmalar gibi sorunlar beklemekte.
Sonuç olarak özelliklerinden bahsetmemizdeki sebep; bu özelliklerin ne kadar aldatıcı olduğuna değinmekti ve bu bir akıllı telefon tanıtımı değildi. Bu yayındaki amacım, çakma telefonların ne kadar aldatıcı olduğunu ve zararlarının ne kadar ileri düzeyde olduğunu hatırlatmaktı. Dilerim bu tip ürünlere yolunuz düşmez.

guest
211 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments