Dizi Önerileri

Hakan: Muhafız 

Kutsal güçleri olan bir kolye ve onun kıymetini bilmeyen geç arasında yaşananlar… Ara ara aksiyon sahneleri ile izlemeye değer bir yapım. Sürekletici ve büyüleyici bir yapıda. Fantastik tarih ile güncel dünya arasında ilişki kurulmuş. Meraklıları için kaçırılmayacak bir fırsat.

Freud

Viyana şehirinin derinlikleri gibi sokaklarında dolaşan hissettiğimiz içsel duygu… Psikoanalitik yöntem ve doğuşunun anlatıldığı güzel bir yapım. Psikoloji üzerine izlenecek kaliteli bir yapım. Meraklıları yahut araştıran insanların kaçırmayacağı bir dizi. Dizi daha önce yapılan “Başlangıç” filmine göz kırpıyor. Benzer kurgusal yapı var gibi lakin farklı temaları aynı yöntemin varyasyonları ile irdeliyor.

La Casa De Papel

Günümüz en favori dizilerinden biri. Sosyal adaletsizliğe karşı bir grup insanın mücadelesini işliyor. Bir profesör ile tüm Avrupa’nın para birimi için kullanılan yöntem ve sistem güzel şekilde anlatılıyor. 4. Sezonu yeni başladı. Aksiyon, macera, polisiye, dram gibi bütün kurgu biçimleri mevcut. İyi seyirler.

Leyla ile Mecnun

Türk dizi tarihinin en güzel ve başarılı absürt dizi örneği. Günümüzde bir çok şekilde benzerleri yapılsa da en popüleri. Oyuncu kadrosu ve kurgu mükemmel. Her türlü insani durum ve duygu başarıyla yansıtılmıştır. TRT’nin enfes yapımlarından olan bu dizi sizi her yönüyle dolduracak.

Vatanım Sensin

Yayımladığı dönem eleştirilere konu olsa da kurtuluş mücadelesini farklı pencereden işleyen güzel bir yapım. Televizyon dizisi olduğu için bölümlerin zaman dilimleri fazla. Başka hiçbir eksi yönü yok. Duygular çok iyi şekilde işlenmiş.
Behzat Ç.

Bir polisiye tarzındaki bu yapım işlediği diyaloglar ile hala hafızamızda. Bu tür dizileri sevenler için tam bir nimet niteliğinde. Olayların işlenişi ile polislerin psikolojisini de iyi bir şekilde işlemesi diğer yapımlardan farkları olarak göze çarpıyor.

 

guest
212 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments