Dizi Önerisi

Masum
Başrollerini ünlü oyuncuların paylaştığı polisiye dram tarzında güzel bir dizi. Akıcılık ve güçlü senaryosu ile izlemeye değer bir yapıt. Sizi içine çekerek izleme duygunuzu şiddetle yönlendiren, aile içi karmaşalarla bağlayan insanın hiç bitmeyen sorunlarını sorunsal bağlamlarını müthiş yansıtıyor. Ali Atay, Haluk Bilginer, Okan Yalabık, Serkan Keskin gibi efsane isimlerin yanında herbiri üst düzey oyuncular ile dev bir dizi. İyi seyirler
Atiye
Tarihten günümüze uzanan bir anlatı ile birbirine bağlanan kutsalı koruma onunla yaşama ile tarihin sıfır noktasına atıflarla Göbeklitepe’yi işleyen değişik bir eser. Başrollerini yine kaliteli oyuncuların oynadığı dizi, tarihi fantastik bir yapım olarak karşımızda. Efsaneler ve geleneksel kültür içinde modern çağın anlama algılayış biçimini işliyor. Mehmet Günsür, Berel Saat Melisa Şenolsun gibi oyuncular ile müthiş yetenekli yardımcı karakterler bir arada . İyi seyirler.
Fi
Bir psikoloji filmi insanların zayıf olan bireysel özelliklerimiz ve zaafların noktalarındaki açmazları işleyen güzel bir eser. Her yönüyle insanın ruh sağlığı ile normal yaşantılar arasında sıkışmış benliği konu ediniliyor. Makam be mevki kapma yarışında ezdiğimiz insanlar, göz yumduğumuz ya da üstünü örttüğümüz suçlar gün yüzüne çıkıyor. Ozan Güven, Mehmet Günsür, Sernay Sarıkaya gibi sanatsal zirvede yer alan oyuncular… İyi seyirler.
Ottoman

İstanbul’un fethini her yönüyle işleyen tarihi dizilerden biri. İstanbul neden önemli, fetih neden gerekli o dönem şartlarında gerekçeler ön plana çıkarılıyor.  Savaş aşamaları her yönüyle insan faktörü her şekliyle çok güzel işlenmiş. Başarıda etkili olan taktik savaş yöntemleri nasıl yapılır, hafiyelik savaşta ne kadar önemlidir çok iyi bir kurgu ile yansıtılıyor. Cem Yiğit Üzümoğlu ,Tuba Büyüküstün, Birkan Sokullu, Damla Sönmez, Selim Bayraktar gibi oyuncular ile dev bir yapıt. İyi seyirler.

 

guest
212 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments