Efsane Polis Ali Gaffar Okkan

Ali Gaffar Okkan, Sakarya’ya bağlı Hendek ilçesinde 1952 tarihinde dünyaya geldi. Polis koleji’nden sonra polis akademisi’nden mezun olarak İzmir il emniyet müdürlüğüne komiser yardımcısı olarak atandı.

Bu Yayın Tam Olarak Neler İçermekte?

Çalışma Hayatı:

Buradan sonra ise 1983’de Şanlıurfa’ya atanarak görevine burada devam etti. Burada şube müdürü rutbesine kadar yükseldi. 1986 tarihinde Eskişehir’de, görevine emniyet müdür yardımcısı olarak devam etti. 6 Aralık 1993′ de 1. sınıf emniyet müdürlüğüne terfi etmesiyle Kars İl Emniyet Müdürü olarak atandı.  Hizbullah terör örgütünün çökertilmesinde önemli rolleri bulunan Şehit Ali Gaffar Okkan,
İki otomobil aldı ve bu otomobillerin birini mavi renge diğerini ise beyaza renge boyattı. Otomobiller için kadın polisler görevlendirdi. Bu otomobiller kaybolan çocukları toplayıp ailelerine teslim ediyor ve yürümekte zorlanan yaşlılara yardım ediyordu. Hatta hasta durumda olan insanları hasteneye götürmekle de göveriyliydi bu otomobiller.

Ölümü:

Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü görevi sırasında 24 Ocak 2001 günü kimliği belirsiz kişilerce pusuya düşürülerek açılan ateş sonucu olay yerinde hayatını kaybetti.
Failleri hala belirsizliğini koruyor.
guest
211 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments