Emret Komutanım

Ülkemiz şartlarında bütün insanların tabi olduğu askerlik anımız. Bu anının içinde tahmin edeceğiniz gibi komutan ve askerler arasındaki dehşetli konuşmalar yer alacak. Bir Dizi vardı bir de sineması onlar kadar tozpembe değil… Gora’da komutan Logar gibi…

Size askerde yaşadığım bir mevzuyu anlatmak istiyorum. Sıradan bir hikaye gibi görünebilir ama sonu sizi dehşete düşürmeye yetecektir. Neyse günlerden cumartesi. O gece nöbetçi çavuşum. Serkan ben ve Musti günah işleyeceğiz. Günah dediğim kademeye gidip cep telefonuyla manitaları aramak. Askeriye için büyük günah bence. Neyse yat sayımı falan oldu. Çok heyecanlıyım ve amirin gitmesini bekliyorum. Nöbetçi amir dedi ki, bir şey olursa beni bulun. Heyecandan tamam dedim adama.Ne tamam amcık falan gerildi ortam birden. Hemen emredersiniz dedim. Askerde yok öyle tamam mamam. Ne derlerse emredersiniz diyeceksin. Amcık dedi, emredersiniz komutanım dedim. Emredersiniz komutanım diyorum, Emretcem tabi amk diyor. Emretcem tabi amk diyor yine emredersiniz diyorum. Neyse bir şekilde gitti bu. Bende çocukları kaldırdım oradan kademeye. Bir tane cep telefonu var o da benim. Herkes hattını takıp takıp birilerini arıyor. Şarkılar türküler falan süperiz. Bilmedikleri şarkı yok sırayla şarkı söyletiyorum adamlara. Beleş youtube.

Bu Yayın Tam Olarak Neler İçermekte?

Nöbetçi Kaldırma

Neyse baktım saat 4’de geliyor. Dedim nöbetçiyi kaldıracağım artık gidelim. Serkan telefon bende kalsın dedi. İyi dedim kalsın. Tam çıkıyoruz nöbetçi askere denk geldik. Dur kimsin dedi, benim dedim, sen kimsin dedi. Çavuşum diyorum, ne çavuşu diyor. Genel kurmay çavuşu amk geri zekalısı ne ne çavuşu. Aaaa uuuu derken tık üst teğmen geldi. Serkan teğmeni görür görmez, telefonu al telefonu al yapmaya başladı. siktir git lan dedim sende kalacaktı. Gittim hemen yanına emredin komutanım falan dedi ne oluyor orada, taşak geçer gibi bir şey yok komutanım dedim. Yalan bulamıyorum. Gelin bakalım falan odasına kadar gittik. Benim şafak tam 80. Şimdi 21 gün hapis yatacam ve şafak 101 olacak kahrı var içimde. Ciğerlerim yanıyor 101 101 diye. Dizdi bizi karşısına mudurnu tavuk gibi bekliyoruz. Bize öyle bir bakıyor ki, dövsem mi kodese mi yollasam gibi. Ne yapayım şimdi sizi dese DÖV diyeceğim direkt. Sonra sessizliği Musti bozdu, komutanım ben hamama gidecektim bunları gördüm ne yapıyorsunuz dedim hamam açık mı dedim o ara nöbetçi gördü falan derken çaaat yedi tokadı. askdjakld yalanın sonunu getiremiyor bile adam. Bende niye bilmiyorum biri tokat yedikçe ister istemez hooba yapıyorum içimden. Musti sağlı sollu tokat yerken hoba hoba diye mırıldanıyorum. Sonra çavuşluğumu kullanıp, ne hamamı lan diye komutana destek çıksam dayak yer miyim diye düşünürken bir baktım.

 

Telefon

Serkan da telefon titriyor vırvır. Komutan fark etti tabi bunu. O ne dedi, Serkan’ın aynen dediğini yazıyorum NE, NE? o an hayatım film şeridi gibi geçti gözümden. Telefonun yakalanması, telefonun asıl sahibi anlaşılması, 21 gün kodes ya amk delireceğim. Musti de iki dakika arayla sürekli, komutanım vallahi hamama gidecektim deyip tokadını yiyip yiyip susuyor. Müthiş bir düzen var odada. Sonra Serkan ile komutan arasında dünyanın en harika diyaloğu oldu. Aldı cebinden telefonu, bu ne? dedi, abi dedi telefon. Telefon tabi amk dedi çaktı iki tane. Çaktıktan hemen sonra NE ABİSİ LAN dedi yine çaktı iki tane aksjdsa toplam bakiyeli dövüyor adam akpil gibi. Dayanamadım güldüm valla bu sefer. Komik mi lan diye bana da çaktı iki tane. Komik tabi orospu evladı abi misin sen. Delirttik herifi. Sonra yorulmuş olacak ki siktirin gidin lan dedi gözüm görmesin sizi. Öyle mutlu oldum ki, komutanım dedim telefonun şarjı koğuşta isterseniz getireyim. Harbiden senin miydi gülüşmeler oldu. İyi getir bakalım falan çıktık odadan. İndik alayın bahçeye birer sigara yaktık yediğimiz dayağı anlatıp anlatıp gülüyoruz. Sonra Musti, ya ben gerçekten hamama gidecektim bedavaya dayak yedik bari hamama gideyim de günaha girsin orospu çocuğu dedi ve gitti. Bende çıktım üst kata şarj olayını çözdüm. Girdim içeri komutanım dedim buyurun, çaat çaktı bir tane. Ne oldu şimdi amk. Al dedi dikkatli kullan falan. Adam babam gibi oldu dövüyor ama seviyor. Tam çıkıyorum sana bir görev vereceğim dedi. İbrahim baş çavuşun odasını biliyor musun sen dedi, o kadar mutluyum ki bilmediğim halde biliyorum komutanım dedim. İki tane kutu verdi al dedi bunları ona götür. Amk bide İbrahim baş çavuş ara. Neyse bir şekilde buldum teslim ettim. İki kutuyla beraber cep telefonunu da masaya koymuş bulundum. Cep telefonu elimde kalmış mutluluktan. komutan telefonu fark etti tabi salak salak bakıştık bir kaç saniye.

komutan

Dayak

 

Bu ne dedi, ne ne dedim. Hemen nöbetçi amiri aradı verdi telefonu siktir git dedi amirin odasına amk yine başa döndük. gittim amirin yanına içeri girer girmez, Semih sen benimle taşak mı geçiyorsun dedi. Traji komik bir durum olduğu için yine başladım gülmeye. Komutan da gülmeye başladı gülme bak vuracağım diyor vuruyor. Gülme bak vuracağım diyor vuruyor. Bazende hooba diyorum o da gülüyor falan bildiğin baba oğuluz ya o an. Çağan ırmak filmine döndük. sonra aldı telefonu eline, mesaj bölümüne bir şey yazdı. al dedi bunu tam çıkarken bağırarak oku dedi. Alla alla dedim bu nası bir ceza. Kesin telefona BEN BİR İNEĞİM falan yazdı onu söyletecek herhalde dedim. YOK MU BENİ SİKEN diye bağırtmaz herhalde dedim. Tedirgin bir şekilde aldım telefonu gittim kapının oraya doğru tam çıkarken aldım telefonu elime, telefonda aynen yazanı yazıyorum İMAM HATİPLER KAPATILSIN !!!

guest
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments