Kaza mı Faili Maçhul Cinayet mi ?: Eşref Bitlis

1933 yılında Malatya’ doğan Eşref Bitlis 1993’te soru işaretleri dolu bir şekilde vefat etti. 
Adını tarihe altın harflerle yazdıran önemli komutanlar arasında yer edinmesi bunca yıl geçmiş olmasına rağmen hatırlanıp anılması onun milletin kalbinde edindiği yeri göstermesi kayda değerdir. Peki bu komutanı kim, neden (şehit) öldürdü? Amaç neydi? Onu biz bu kadar neden sevdik?

Bu Yayın Tam Olarak Neler İçermekte?

Görev:

Herkesin bildikleri ve yazdıklarını tekrar etmek yerine farklı açılardan olayı irdeleyelim. Öncelikle doğum yeri yaşadığı ve görev yaptığı yerlere bakınca şunu görüyoruz bölgeyi – bölge insanını tanıyan halkçı bir  şahsiyet. Anadolu insanının derdini dert edinen adil, gözü açık , gelecekteki problemleri görebilen öngörülü ve çözümü devletin şefkatli eli ile gösteren komutan. Şunu bilir Bitlis komutan bu vatanın çocuklarının gözü toktur aç olsa da.

Ölüm:

Üşüdüm demez ayazdan donsa da. Bu düşünce ile yaklaşır ve görev yerlerinde toplumun bütün kesimi tarafından sevilir. Helikopter kazasıyla – tuzağı ile şehit edilen komutan emperyalist güçlerin oyununu gördüğü açık ve bölge insanı ile devlet arasındaki bağı sağlamlaştırmaya çabalıyor. Bunun gibi birçok olayı 90’lı yıllarda görürüz. Kesin kanaate varmak görevimiz değil lakin yokluğunun bu ülkeye kaybettirdiğini, ülkenin başına bela olan terörizme bakarak net şekilde anlayabiliriz. Bağlarından koparılan bir çiçek gibi toprak küskün yeni filiz üzgün… Bu arada Eşref Bitlis Orgeneral rütbesindedir.
guest
212 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments