Film Önerisi: Dünyalı

Bu film yabancı yapımlar arasında en ilginç olanlarından. Her yönüyle sorgulama , karmaşa yaratma üzerine kurgulanmış, muhtemelen izlediğiniz filmlerden farklı bir kurguda. Film inançların oluşumunu insanın evren üzerindeki inanma dürtüsünü işliyor. Öncelikle şunu belirtmek istiyorum eğer dini olarak sorgu aşamasındaysanız veya reddetmek isteği ile doluysanız tam size göre. Dinlerin meydana çıkışındaki insan faktörü ana etken olarak sunulmuş.

Bu Yayın Tam Olarak Neler İçermekte?

Filmin Konusu Nedir ?

İnsan olarak inandığınız şeyler ne kadar doğru? İnandığın tanrısal yapı aslında göründüğünden farklı mı? İnançların amacı nedir? Bu film bilim adamlarının hararetli toplantısıyla başlayıp saatlerce tartıştıkları var olma, ölümsüzlük, geçmiş gelecek üzerine inanç düzleminde noktaladıkları farklı bir yapıt.
İslam dini dışındaki bütün dinlere bir gönderme ile ölümsüz bir başkişi üzerinden izleyiciye sunuluyor. Dünya üzerindeki yapay dinler ve ilahi dinlerin oluşum aşamaları insanların müdahaleleri ve etkileriyle dogmalara dönüşümü irdeleniyor. Film eğer inanmış bir insansanız reddetme isteği uyandırıyor. Bu bağlamda sadece yapmanız gereken objektif olarak yaklaşırken düşünsel olarak olgunluk ile yaklaşmak. Tarafsız bir izleyici gibi senaryoyu takip edin.

Neden İzlemeliyim?

 Merak duygusu insanın var olma, yaşama, keşfetme gücüdür. Evren üzerindeki bütün her şey bu duygunun yarattığı hareket ile oluşmuştur. Neden ? Sorusunu sorup nasılı aramaya hazırsanız bu film tam size göre. İzlemek istiyorsanız lütfen bütün bildiklerinizi unutun . Önyargınız filmi izledikten sonra karmaşadan kurtulmak yönünüzü belirlemek için ilacınız olsun.

Neyi Eleştiriyor?

Tüm dünya üzerindeki inanç sistemlerine topyekun bir gönderme. Sürekli değindiğim gibi bu bir film izledikten sonra unutun. Gerçekler belki film de anlatılan belki sizin bildiğiniz gibidir. Kararı vermek size kalmış. Eleştirel bakmayı öğreten bu filmin özellikleriyle bağdaşan fakat farklı yönlerden inançları işleyen P.K.’ yı  da (hint yapımı ) izleyebilirsiniz.

 

guest
212 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments