Hacılarla Fazla Uğraşmamak Gerek

Geçenlerde bir televizyon kanalında film gibi bir şey vardı. Hani bunların sonu ilahî adalet tarzında biten filmleri var ya işte onlardan. Bayılıyorum öyle filmlere sigara yakasım geliyor hemen neyse bir tane hacı var. Namazında niyazında.

dua

Bir de kötü bir eleman var. Eleman define avcısı başka bir bok yaptığı yok bira içip okey oynuyor. Fakirlikten daha fazla kötülük yapamıyor. Neyse bu kötü eleman bir gün bakkaldan öğreniyor ki bizim hacının evinde dededen kalma bir sandık varmış. Başlıyor hacı daralmaya. Nerede görse sıkıştırıyor adamcağızı. Sandığı ver yoksa dalağını sikerim diyor. Kıstırıp kıstırıp dövüyor hacıyı. Neyse gel zaman git zaman Azrail hacıya selektör çakıyor bir gün. Hacı öleceğini anlıyor gidiyor eşle dostla vedalaşıyor. Kimsede ya sen ne diyorsun amk salağa falan demiyor. film işte. O ara hacıya metal bir çanta geliyor hediye tarzında. Bizim kötü fakir bunu görüyor tabii aha diyor kesin o çantaya koydu altınları. Hacıyı bir tur daha tokatlıyor. Çantayı alamıyor ama birileri geliyor o sıra hacı da bizim kötü fakire, günü gelince öğreneceksin içinde ne olduğunu diyor. Ben burada bir sigara daha yaktım. Neyse hacı çantaya bir şeyler koyuyor kamera göstermiyor tabii ne koyduğunu göremiyoruz.

ölmek

Hacının Son Hali 🙂

Bu Yayın Tam Olarak Neler İçermekte?

Neyse Hacı Ölüyor

Bir süre sonra defnediyorlar falan bizim kötü fakir gidiyor cenazeye. Bakıyoki hacıyla birlikte çantayı da gömüyorlar. Hemen yatıyor pusuya akşamı bekliyor. Akşam gelip mezarı açıyor çanta orada ellerini falan ovuşturuyor. Ben de sigaramdan fırt çekerken diyorum ki hacı çantaya bizim fakiri kötü yoldan caydıracak ayetler hadisler falan koydu. Kötü fakir açıp okuyacak ve ağlayarak yola gelecek. Lan eleman çantayı bir acıyor bom amk:D meğerse hacı çantaya MAYIN DÖŞEMİŞ askldjaljdsakdj eleman çantayı açınca patlıyor ve kolları kopuyor ya amk aksldaslkdja. Bir haftadır buna gülüyorum hacıya bak sen ya giderayak yaptığı trollüğe bak aslkdjas ulan insan ayet mayet koyar oraya yola gel hakka gel falan der amk mayın ne ya aslkdfjs

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments