Verimisyon, 2020 yılında insanlara faydalı olmak için bir çok alanda bilgilendirme amacı güderek makaleler üretmek için kuruldu. İçerik olarak insanı ilgilendiren ve insanların merak ettiği bütün alanlarda nitelikli yazılar hazırlamağı genel şiar edindi.

Temel amacı özgürlüklere düşünsel olarak yer vermek, farklılıklara saygı duymak, herkesimden insana bilimsel dille hitap etmektir.

Kuruluş ilkesine uygun olarak insanların yazıyı keyifle okuması, sıkılmadan anlatılmak istenenin verilmesini genel ilke edindi. Bu düşünceler ile popüler olan yahut merak edilen; güncel, tarihi, teknolojik ve bilimsel bir çok alanda yazı üretmeye başladı ve hızla yayın serüveni devam etmektedir. Farklı nitelikte yazılar ile her türlü insan düşüncesine uygun bilgi ve tecrübe aktarımı ile de geleceklerine ışık olmaktadır.

İlkeleri ise siyasi, cinsel ve dinsel yön ve içeriklerden uzak durmaktır. Tartışılmaya müsait olması ve herkesin görüşünün kendince doğru görüldüğü düsturu ile bu alanda olumlu olumsuz yorumlardan kaçınır.

Yeniliklere öncü ve güncellemeler ile sürekli yenilenen yapısı ile geleceğin saygın ve dev siteleri arasında yer alacaktır. Kuruluş ilkelerine bağlı geçmişinden güç alarak geleceğe yön vermek adına çıktığı yolda gücünü okuyucusundan alır.