Piranha’dan 50 TL’lik Bileklik Ve 600 TL’lik Akıllı Telefon

Hoş geldiniz değerli Verimisyon okurları. Hepinize sevgi ve selamlar. Bu yayında sizlere mükemmel bir fiyata satın alabileceğiniz Piranha marka akıllı bilekliği tanıtacağız. Akıllı bileklik tanıtımını içerecek yazımıza bahsetmeden önce şu hatırlatmayı da yapalım; yayınımızın sonlarına doğru yine Piranha model uygun, akıllı telefon fiyatları etiketine sahip modeline de kısaca göz atacağız.

Asıl Konumuz Olan Akıllı Bilekliğe Gelecek Olursak;

9918 akıllı bileklik, gerçek HR sensör ile kalk atış hızınızı ve ritimlerini ölçebilen ve gösterge ekranında sizlere sunabilen bir gösterge paneline sahip. Bunun yanında nabzınız ölçebiliyor, kaninizi ve oksijen seviyenizi ölçebiliyor, aktivite kalori ve uyku izleme gibi akıllı özelliklere de sahip.
ayrıca; ürün gerekli durumlarda titreşim ve mesaj bildirimi gibi destekler de sağlayabiliyor. A101 marketlerinde bulabileceğiniz akıllı bileklinin 2 yıllık da garantisi mevcut.
Çin menşeli olan akıllı bilekliğin tasarımı da oldukça şık ve sade diyebiliriz. Alttaki videodan da izleyebilirsiniz.
A 101 gibi marketlerde 50 TL gibi bir fiyata satın alabileceğiniz akıllı bilekliğin taksit satış yöntemi bulunmamakta. ayrıca kargo ile sipariş verme imkanınız da bulunmakta.
A 101 marketlerinden alınan elektronik ürünlerin iade kuralları standardına uygun şekilde de iade etme şansımız mevcut.
Android marka diğer cihazlara uyumu olan akıllı bilekliğin tek renk seçeneğinin siyah olduğunu da hatırlatarak gelin birlikte Piranha’nin başka ne tur cihazları bulunuyor inceleyelim.

Piranha IQ Dreams

Piranha yaklaşık olarak 13 yıldan fazladır ülkemizde hizmet sunan ve yüzlerce elektronik ürün üretimi ve satışı sağlayan yerli bir firmamızdır.
Piranha’nin üretimi olan akıllı telefonun özelliklerine değinecek olursak IQ Dreams bizlere 600 Tl’lik uygun akıllı telefon fiyatında şu özellikleri sunmakta;

Ekran Özellikleri

5 Inc boyutunda bir IPS LCD, HD ekranın çözünürlüğü, 720X 1280 Pixel değerinde.
Multi Touch özelliği de bulunan ekranın kapasitif dokunmatik özelliği de bulunuyor. Böyle bir ekran boyutu için, ekran gövde oranına 70% civarında diyebiliriz.

ekran

Ekran Boyutu Neden Önemli?

Akıllı telefonlarda ekran boyutu genellikle kullanıcının seçimlerine göre değişiklik göstermektedir. Fakat film, video izleyen, oyu oynayan bir kullanıcı için daga büyük ekran boyutu tercih edilebilir. (5 inc ve üzeri idealdir.)

pil

IQ Dreams’ Pil Özellikleri İse Şöyle;

2350 mAh Li-Lon teknolojisinde bir batarya ki bu telefon ve fiyat aralığı için ideal gibi gözükse de günümüz kullanım standartlarının altında diyebiliriz.

Pil Neden Önemlidir?

Belki de bir akıllı telefonun en önemli donanım birimlerimden biri de pilidir. Pil ne kadar iyi ise akıllı telefonumuzu o kadar uzun süre kesintisiz kullanabilirsiniz demektir. Günümüzde artık 3000 mAh ve üzeri güce sahip pil tercih ediliyor. Pil seçiminde karar vermenizi etkileyecek hususları şöyle sıralayabiliriz; Ekran boyutu çok büyükse daha iyi bir pile ihtiyacınız vardır. Ekran parlaklığını sürekli yüksek aralıklarda kullanıyorsanız, daha iyi bir pile ihtiyacınız vardır.
Video izleme, oyun oynama alışkanlıklarına sahipseniz daha iyi bir kullanıcı deneyimi için, daha iyi bir pile ihtiyacınız vardır.

kamera

IQ Dreams’ın Kamerası

13 MP çözünürlüğünde bir arka kameraya sahip IQ Dreams, hem elle hem de otomatik odaklamanın yani sıra coğrafi konum etiketleme gibi özellikleri de kamerasına eklemiş. Fakat optik görüntü sabitleyici gibi özelliği bulunmuyor. Arka Kameranın yanında 1 adet led flash da bulunuyor. Bu kamera donanımı sayesinde 1080p yani Full HD kalitede video kayıtları yapabiliyorsunuz.
Ön tarafta ise bizleri 8 MP çözünürlüğünde standart bir selfie kamerası bekliyor.

Kamera Özellikleri Neden Önemlidir?

Akıllı telefonlarda çözünürlük, pixel, MP şeklinde belirlenen birimler, kamera özelliklerinin durumunu sunar.
Kamera özellikleri çift kamera, 3 kamera veya 16 MP gibi üstün özelliklerle bahsediliyorsa bu akıllı telefon sayesinde daha güzel fotoğraf deneyimleri elde edebilirsiniz. Günümüzde artık tek kameralı ya da 5 MP çözünürlüğe sahip arka kameralı akıllı telefonlar tercih edilmemektedir.

Depolama Özelliklerine Bakacak Olursak;

IQ Dreams 3 GB RAM ve 128 GB’ a kadar da harici kart desteğine imkan tanımakta.

Dahili Hafıza Neden Önemli?

Akıllı telefon satın alırken dikkat etmeniz gereken önemli özelliklerden birisi dahili hafızanın büyüklüğüdür.
4 GB, 8 GB gibi dahili depolama alanına sahip akıllı telefonlar genellikle bu hafızanın büyük çoğunluğunu sistem verileri ile paylaştığında kuklanıcı için oldukca kısıtlı alan kalmaktadır. Fotograf, video, dosya, oyun gibi içeriklerinizi depolayabilmeniz için daha büyük dahili alanların daha önemli olduğunu söyleyebiliriz.

Ram Neden Önemlidir?

Ram, kısa süreli verilerinizin saklandığı geçici bellek türüdür. Ram sayesinde telefonunuz daha hızlı işlem yapmanıza olanak tanır. Uygulamalar arasında geçiş yaparken, geride kalan uygulamaya döndüğünüzde kaldığınız yerden aktif biçimde devam edebilirsiniz.
Eski tuşlu telefonlarda, bir uygulamadan çıktığınızda uygulama kapanırdı. Ram olmasa Yine aynı şekilde ara verdiğiniz uygulamalar sonlanmış olacaktır.

işlemci

İşlemci Özellikleri

IQ Dreams 1,3 GHz Octa Core işlemci kapasitesi sayesinde bu özelliğin de hakkini veriyor diyebiliriz.

İşlemci Neden Önemlidir?

Sadece oyunlarda değil, kamera, internet, galeri, videolar, mesajlaşma gibi işlemlerinde işlenme hızını belirleyen birime işlemci denir.

İşlemci çekirdeklerden oluşmaktadır ve bu çekirdeklerin artması demek; işleme hızının da artması demektir. Ayrıca unutmamak gerekir; Yeni bir akıllı telefon alırken önemsenmesi gereken birimlerden biridir işlemci ve akıllı telefonlardaki işlemciler bilgisayar işlemcileri gibi sonradan sökülüp değiştirip takılamıyor.

Ayrıca;

Akıllı telefonlarda, hızlı şarj etme özelliğinin bulunması, şarj etme sürenizi kısaltırken, harici kart desteği özelligi fonksoyonu da ek hafıza kartı ekleyebilmenizi sağlar.

Toparlamak gerekirse; Akıllı telefon fiyatlarını da düşündüğümüzde Piranha, bu fiyat politikasına devam ederek, akıllı telefonlar dünyasını fethedecek gibi gözüküyor. Bu yayınımızda sizlerle Yerli firmamız olan Piranha’ya daha yakından bakmayı denedik. Akilli bileklik ve akıllı telefon olmaz üzere 2 farklı ürününü incelediğimiz Piranha, genel anlamda bizlere fiyat performans deneyimi sunuyor. Piranha markası ve modelleri ile ilgili yorumlarınızı aşağı bırakabilirsiniz. Bir sonraki akıllı incelememizde görüşmek üzere…

guest
212 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments