Dizi Önerisi: Şahsiyet

Bir Dizi ‘Şahsiyet’ Ödülden Üstün
Ülkemizde dizi sektörünün gelişimine katkıda bulunan tanınmasına destek olan güzel bir sanat eseri. Onur Saylak’ın yönettiği Haluk Bilginer gibi bir devi yücelten bu eser elbette kurgu ve kalitesiyle uzun süre hafızalarda yer edecek.

Bu Yayın Tam Olarak Neler İçermekte?

Dizi Ne Anlatıyor?

Toplum olarak bizi üzen olmamalıydı dediğimiz ve maalesef olan cinsel istismarı işliyor. Öyle ince bir çizgi ile değiniyor ki bazen kendinizi suç işleyen kahramanın yerine bazen de olayı araştıran polisin yerine koyuyorsunuz. Diziyi izlerken cinayet delili bırakan ve sürekli Nevra’ ya seslenen hatırla diyen kahramanımız gizemli bilgi ve becerileriyle hedefine adım adım ilerliyor.

Neyi Eleştiriyor?

İnsanın suç işleme dürtüsünden yola çıkarak çıban gibi görünse de günahtan beter dürtülerin sonuçları ile üstünü kapattığımız ve kahramanın gibi elimde olsa ben de böyle yapardım dediğimiz şey… Eser tam şahsiyet devrimi gibi izledikçe böyle olmalı adalet böyle olmalı diyorsunuz. Sonra kanunları düşünüyorsunuz. Eserde düşünsel olarak sürüklenirken ‘ memleket kaderdir’ savı bir silah gibi önünüze koyuluyor.
Saklananın tahribatı ve saklanma nedeni yüzünüze çarpıyor. Günahlar…Hele güçlü kişilerin eline düştüyse zayıf kişi güçlünün adaleti ile saygın kişilerin keyfiyetiyle noktalanması… Fakat insan kendini vicdanını kandıramaz. İzlemek isteyenler için müthiş bir dizi bir solukta kelime kelime beyninize nakşedecek. Durup durup ağlamak , haykırmak isteyeceksiniz. İyi seyirler.
guest
212 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
ahmet
ahmet
Şubat 19, 2020 13:45

guzel bir oneriye benziyor. umarim sikici degildir.

Ardahanlı
Ardahanlı
Şubat 19, 2020 16:42

Sonunda farkli bir yaklaşim. sayfayi yer imlerine ekledim.