Şarkı Önerisi

Sezen Aksu
Minik serçe olarak bilinen bu sanatçımız yorum gücü, sesinin tazeliği ve berraklığıyla adeta kulağımızın pasını silmiştir. Onun enfes eserlerinden “Tükeneceğiz “
ile kulaklarınızda ve ruhunuza dokunalım.Linkini buraya ekliyoruz.

Bülent Ersoy
Türk sanat musikisi üstadı sesiyle içinizi titreten nağmeleriyle böyle bir ses varmış ben neden duymadım diyeceğiniz üstün şahşiyet… Onun dili sözlerindeki güçlü tonlama gibi . Sizi en güzel eserlerinden “Geceler” ile baş başa bırakalım. Linki buraya ekliyoruz.

Yalın
Müzik dünyamızın ince, naif ve anlamlı sesi… Eserlerini dinlerken su gibi hissedecek sözcüklerin sanatçının dudağından yağ gibi aktığını hissedeceksiniz. “Şimdi Senden Vaz..” ile ruhunuz dinlensin. Linki buraya ekliyoruz.

Barış Manço
Halk şiirinin nağmeleri gibi modern sanat dünyamızın ozanı hala güldüren hala duygulandıran hala sevdiren… Çoşkun bir ses ile memleket kokan diliyle sözler sizin kimliğiniz. “Unutamadım “ ile gidiyoruz…  Linki buraya ekliyoruz.

İsmail Türüt
Yöresel dil özellikleri ve hikayelerini en güzel besteleyen sanatçılardan . Enterasan olaylar ile anlatımı hem gülecek hem eğlenecek hem de bölge halkının ruhunu anlayacaksınız. “Babasından İstedum” ile istediğinizi almanız ümidiyle.  Linki buraya ekliyoruz.

 

guest
211 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments