Tarih- Efsane Temalı En İyi Film Önerileri

Zamanın Kumları

Film eski bir yapım. Lakin kullanılan efektler ve senaryo güzelliğiyle kendine hayran bırakacak nitelikte. Tarihi savaş konusunu destansı biçimde işleyen bu film izleyeceğiniz müthiş filmlerden. İktidar hırsını işleyen bu film Doğu toplumlarının yükselişine medeniyet kurma sırrına ışık tutuyor… Linkini buraya ekliyoruz.

Truva

Bugün bile dünyanın geçiş yeri olan Ege denizini ve yaşanan mücadeleleri farklı bir bakış açısıyla işleyen film dünyadaki savaşların temel nedenine değiniyor. Savaşların kazanılmasında taktik ve hilelerin önemine işaret ediyor. İyi seyirler. Linkini buraya ekliyoruz.

Cesur Yürek

Bir insan kendi milleti için ne yapabilir? Tüm ülkeyi inandığı şey için kurtuluş-ateş çemberine nasıl sokar… İzledikçe bizim tarihimizle ortak noktalarını göreceksiniz. İnsanların kitlesel güce dönüşmesinin kaynağını hissedeceksiniz. Özgürlük için çıkılan yolda azim ve kararlılığın temeli kutsal saydığımız şeylere dokunmak mıdır? İyi seyirler. Linkini buraya ekliyoruz.

Cengiz Han- Timuçin

Dünyaya korku salmış, devletlerin kökenlerinin dayandığı kök olan insan faktörü ile hırsın etkileri… Kaybettiğin varlıkların yerini neyle doldurursun? Zaman seni olgunlaştırırken neyini kaybedersin?

Yalnızlık ile nasıl bir lider olunur gibi insan-savaş-azim süreçlerini işleyişi ile yeteneklerin tecrübe ile birleşmesini izleyeceksiniz. Linkini buraya ekliyoruz.

 

 

Melekler ve Şeytanlar

Dinin insan üzerindeki etkilerini işleyen bu film romandan uyarlanma. Lider gibi davranan kurumsal yapı içerisindeki insanların , dışarıdan görünen gücün oluşmasında içerideki rekabet ve makam kapma hırsıyla entrikalarla nasıl oluştuğunu anlatan efsane film. Polisiye tadında izleyeceğiniz bu film sorgu

 melekelerinizin gelişmesi ile melek ve şeytanın yapısını anlayacaksınız. İyi seyirler. Linkini buraya ekliyoruz.

 

guest
211 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments