Tatilde Oyun Oynayın : Tokmak

Çocukluğunuzu özlüyor musunuz, sıkıntıdan bunaldınız mı , sanal dünyadan uzaklaşmak mı istiyorsunuz? Kalabalık bir aile akraba yada arkadaş topluluğu içinde iseniz hem eğlence hem ısınma ve terleme ile modası geçmeyen oyunumuzu oynayalım .
Hazırlık Aşamaları Neler?
 
Bu oyun sosyal gelişimi ,öfke kontrolü ve intikamcı olmamayı amaçlar. Şimdi öğrenelim: Eşit şekillere bölünmüş (4-10) kağıt parçalarına mutlaka olması gereken Polis-Tokmak-Hakim-Suçlu kelimelerini yazıyoruz. Sonra katlayıp ortaya koyuyoruz. Herhangi bir atkının ucunu düğüm yapıp ortaya koyuyoruz. Şimdi oyun zamanı. Kağıdı havaya atıp yere düşünce herkes kağıdını seçip sessizce bekliyor sadece Polis : ben polis suçluyu bulacağım diyor 1 dakika içinde suçluyu bulmalı. Bulursa Savcı ceza istiyor Hakim ceza indirimi veya artırımı ile görevi Tokmak yazana devrediyor . Tokmak cezayı uyguluyor. El içine sert olmayacak şekilde vuruyor.Kağıtlar yeniden katlanıp oyun devam ediyor. Kişi sayısı 6 kişiyi aşar ise 2 Polis kağıdı oluşturuluyor. Kalanlar Şahit kağıdı olarak yazılıyor.

 

Yardım
Eğer oynamak için dener ve başarılı olamazsanız bize ulaşın yardımcı olalım. Bu tür oyunlar bireylerin sosyal-kültürel ve psikolojik gelişime doğrudan destek sağlar. Tavsiye 5 yaşından büyük çocuklar ile oynayın. Oyun en güzel eğitim aracıdır. Hem keyifli vakit geçirmek hem eğlenmek için iyi bir yol. Oyunlar insanların
İyi eğlenceler. Kendinizi incitmeyin.

 

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments