Tatilde Oyun Oynayın : Tokmak

Çocukluğunuzu özlüyor musunuz, sıkıntıdan bunaldınız mı , sanal dünyadan uzaklaşmak mı istiyorsunuz? Kalabalık bir aile akraba yada arkadaş topluluğu içinde iseniz hem eğlence hem ısınma ve terleme ile modası geçmeyen oyunumuzu oynayalım .
Hazırlık Aşamaları Neler?
 
Bu oyun sosyal gelişimi ,öfke kontrolü ve intikamcı olmamayı amaçlar. Şimdi öğrenelim: Eşit şekillere bölünmüş (4-10) kağıt parçalarına mutlaka olması gereken Polis-Tokmak-Hakim-Suçlu kelimelerini yazıyoruz. Sonra katlayıp ortaya koyuyoruz. Herhangi bir atkının ucunu düğüm yapıp ortaya koyuyoruz. Şimdi oyun zamanı. Kağıdı havaya atıp yere düşünce herkes kağıdını seçip sessizce bekliyor sadece Polis : ben polis suçluyu bulacağım diyor 1 dakika içinde suçluyu bulmalı. Bulursa Savcı ceza istiyor Hakim ceza indirimi veya artırımı ile görevi Tokmak yazana devrediyor . Tokmak cezayı uyguluyor. El içine sert olmayacak şekilde vuruyor.Kağıtlar yeniden katlanıp oyun devam ediyor. Kişi sayısı 6 kişiyi aşar ise 2 Polis kağıdı oluşturuluyor. Kalanlar Şahit kağıdı olarak yazılıyor.

 

Yardım
Eğer oynamak için dener ve başarılı olamazsanız bize ulaşın yardımcı olalım. Bu tür oyunlar bireylerin sosyal-kültürel ve psikolojik gelişime doğrudan destek sağlar. Tavsiye 5 yaşından büyük çocuklar ile oynayın. Oyun en güzel eğitim aracıdır. Hem keyifli vakit geçirmek hem eğlenmek için iyi bir yol. Oyunlar insanların
İyi eğlenceler. Kendinizi incitmeyin.

 

guest
212 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments