Unutulmaz Müzikler ve Sanatçıları

Adnan Şenses
Bülbül şakıması… Tarzıyla bir müzik üstadı olarak bu dünyadan göçtü. Sanatı hala kulaklarımızda çalıyor. Şimdi bir “Yorgunum Dostlarım” bu hayatın sıkıntılarıyla boğuşanlara gelsin.Linkini buraya ekliyoruz .
Emel Sayın
İpeksi sesiyle ruhumuzu okşayan bir sanat abidesi gibi zihnimizin bir köşesinde yer etmiş dudaklarından dökülen nağmeler ninni gibi gelecek. “Feride” gönül güzelliğiyle…
Linkini buraya ekliyoruz .
Zeki Müren
Tane tane sesiyle dilimizin üstadı niteliğiyle her yerde dinlenebilecek müthiş bir nağme… Sizi onun “Yıldızların Altında” ile fazla söze gerek duymadan başa başa bırakıyorum.Linkini buraya ekliyoruz .
Gülden Karaböcek
İnce bir ses ve üslubu ile hafızamız yer etmiş bir değer daha… Sözleri etkileyici, duygusal bir beste ile “Dilek Taşı” ile sizlere seslenerek sözleri size bırakıyorum. Linkini buraya ekliyoruz .
Müzeyyen Senar
Sanat dünyamıza damga vurmuş büyük bir çınar… Söz söz tarihimizin kendisi… Onun diğer bir önemi de ülkemizin kurucusuna da nağme dökme fırsatı bulmuş olması… Dalga dalga yaşamınızın “Dalgalandım  da Duruldum “ ile durulmanız dileğiyle . Linkini buraya ekliyoruz .
Selda Bağcan

Türkü gibi yaşamıyla içinizde yer etmiş bir efsane çoşkun sesiyle Anadolu insanı kokan şahsiyetiyle millet olan güzel sanatımızdan “ Sivas Ellerinde Sazım Çalınır” ile saz gibi hoş dünyanızda yer alması dileğiyle… Linkini buraya ekliyoruz .

 

guest
212 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments