Uyanış 1

Bu yazıyı okuyanlar, sevgili okurlarımız, hiç hayatın baskısı altında ezildiğiniz oldu mu? Mutlaka olmuştur. Sevgilinizden mi ayrıldınız? En yakın dostunuzu mu kaybettiniz? Olabilir. İnsan olmak büyük bir sorumluluk gerektiriyor ama sizi temin ederim ki tüm varoluşta en çok sorumluluk gerektiren olay da insan olmaktır. Bu yüzden insan olduğumuzdan gurur duymalıyız. Sevinmeliyiz. Bu öyle yüce bir harekettir ki doğduğunuzdan itibaren bütün bu baskıya göğüs gerecek cesarete sahipsinizdir ve bu sizi onurlandırır, “sevilmeyi hakediyorum” demek için koca bir neden.

zorluklarla

Bize Verilen Her Şey Aslında Bir Ödüldür

lakin bazı insanlar bunu ceza olarak algılarlar. Hayat size bir olay yaşattıysa -iyi ve ya kötü görünüşlü iyi bir olay- bu olayın perde arkası tarafını algılamak sadece ama sadece sizin elinizdedir. Bunu başka hiçbir ama hiçbir varlık sizin adınıza yapamaz, gerçekleştirmez. Algıladığınızda, fark ettiğinizde düşünce biçiminiz boyut atlayacaktır. Gerçekten BÜYÜK düşüneceksiniz.

“Bakabiliyorsan, gör. Görebiliyorsan, fark et”- José Saramago

 

umutlanmak

Mutlu Olmak Sevgi Dolu Yaşamak Sizin Elinizdedir

Dışarıda hiçbir şey yoktur. Her şey insanın içinden gelir. İnsanın içindekine göre hayatı şekillenir. Olumluyu görmekte yarar var. Size bir örnek ben bu yazıyı yazarken biri kulağıma fısıldamıyor, içimden geldiği gibi yazıyorum. İçimizde büyük bir gizem yatmaktadır ve insanlığın büyük çoğunluğu bu gerçekliğe uyanmamıştır. Sizler, okuyanlar uyanmaya başlayanlar olacaksınız. Tüm varoluş bu hareketi onurlandırıyor. Sevgi mi istiyorsunuz, kendinizi sevin. Kendinizi sevdiğiniz kadar başka kimse sizi sevemez. Sevgi de içinizden gelir. Dışarıda aramak size tek bir şey kazandırabilir. O da “Sevgi içimde“ farkındalığından öte geçemez. 

mutluluk

Sizler;

Kalbi kırılmış, bitap düşmüş, bıkmış olabilirsiniz. Fakat söylediklerime kulak verip yolunuza devam ediyorsanız uyanış yolundasınız. Kendinizi sevin. Bir sonraki yazıda tekrar görüşmek dileğiyle. 

Sevgilerle, Işık Getiren T.     

guest
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Hakkı
Hakkı
Haziran 10, 2020 17:47

Güzel yazı elinize sağlık