Yaay Sosyal Medya Uygulamasının Üstün Özellikleri

Son dönemde dijital dünyanın öne çıkan popüler alanlarından olan sosyal medya sitelerine katılımın artması ile “yerli ve milli” çalışmalar da ortaya çıkmaktaydı, Işte bu ortaya çıkan yerli sosyal medya uygulamalarından biri de Yaay! Hem de şimdiye kadar çıkan tüm yerli ve milli sosyal medya uygulamalarının en iyisi gibi duruyor.

Sosyal medya uygulamaları

Yeni Nesil Yerli Sosyal Medya Uygulaması Yaay Ve Teknik Özellikleri

Türk Telekom bünyesindeki TT Ventures tarafından geliştirilen yerli uygulamada, teknik özellikleri bakımından aslında Facebook, Twitter, 9gag, Reddit, Ekşi sözlük gibi popüler sosyal medya uygulamalarindaki kapsamlı özelliklerin de bulunduğu dikkat çekiyor.

yaay sosyal medya uygulaması özellikleri

Tasarım bakımından akış şekli Twetter’ı anımsatıyor. Fakat tasarımın tamamen özgün olduğu kolayca farkediliyor.
Beğeni ve beğenmeme gibi özellikleri sayesinde kullanıcılarına, paylaşımlar hakkında daha özgür reaksiyon imkanı tanıyor.

Yapılacak olan yazılı metinlerin maksimum uzunlukları ise 280 karakter ile sınırlandırılmış durumda.
Neredeyse her sosyal medya uygulamasının başta gelen özelliklerinden biri olan gönderide konum paylaşımı da bulunuyor.

Özellikle sosyal paylaşım siteleri başta olmak üzere, blog, forum gibi alanlarda da artık karşımıza çıkan hikaye ekleme özelliği şuan için bu uygulamada bulunmuyor. Fakat ileride güncellemeler ve yenilikler yapılacağı kesin.

Etiket oluşturma, gönderiyi yoruma kapatma gönderiyi sabitleme gibi hemen her sosyal ağda bulunan özellikleri de Yaay, kullanıcılarından eksik etmemiş durumda. Yine rakiplerinden geri kalmayan baska temel özellik ise fotograf ve video gibi ortam içeriklerini destekliyor olması.

Yaay sosyal medya uygulamasında gönderiler

Yeni yerli uygulamanın farklı ve tamamen özgün özelliklerinden biri ise rekabet ve rozet aracı. Bir çeşit forum özelliği gibi duran bu araç sayesinde sosyal medyada paylaşım yaparken forum konforunu da sunmakta.

Yine öne çıkan bir başka önemli özellik; blog mantığındaki gibi kategoriler diyebiliriz. Spor, mizah, magazin, haber gibi geniş kategori içeriği ile sosyal medya içerisinde blog deneyimini de yaşayabilirsiniz.

Yaay Sosyal Medya Uygulaması Kategorileri

Yaay Sosyal Medya Uygulaması İndir Ve Kullanmaya Başla

Yaay sosyal medya uygulaması indirme, üyelik, giriş ve kullanmaya başlama aşaması ise oldukça basit.
Yaay uygulamasının bir sosyal medyadan daha fazlasını sunabiliyor olması, günümüze kadar ortaya çıkan diğer yerli sosyal medya uygulamalarının da en iyisi olduğunu ortaya koymakta.

Teknik özellikleri bakımından öncekiler gibi tutunamayan bir yerli sosyal medya uygulaması olmamak için ve gelecekte popülerlik kazanacağı konusunda umutlandıran Yaay uygulamasını, uygulama mağazalarınızdan indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Ayrıca kısa bir hatırlatma daha; bu kadar üst düzey özelliği birlikte sunabilen bu uygulama şaşırtıcı şekilde kolay kullanım sunan arayüzü ve hızı sayesinde oldukça başarılı bir performans sunmakta. İlginizi çekebilecek bir başka yayın olan Silikon Vadisi‘ ne bakabilirsiniz.

Böylece bir teknoloji yayınında daha sondayız. Yerli sosyal medya uygulaması hakkında sizlerin görüşleri ise oldukça değerli. Hemen aşağıya yorumlarınızı özgürce bırakabilirsiniz. Yeni yayınlarda yeniden görüşmek üzere.

guest
212 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
metin
metin
Eylül 21, 2020 17:01

ben kullanıyorum bunu. oldukça fazla takipçim de oldu bu arada. bence güzel uygulama yapmışlar. içersi gayet eğlenceli :))